Darts / 【COSMODARTS】Royden Lam v4 Royden Lam Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The main grip section has been modified to meet Royden's current needs.
The vertical groove on the front of the barrel was modified based on Royden's own handwriting.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall length: 45.5mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Royden Lam Model Items
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Royden Lam Model SteelJPY 11,550 ( USD 72.76 )
-
Fit Flight
Royden Lam Model ver.5 Super Kite DblackJPY 870 ( USD 5.47 )
-
COSMODARTS
ROYDEN LAM 3 steelJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
COSMODARTS
Royden Lam v4 Royden Lam Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
COSMODARTS
ROYDEN LAM 2 WINNERS EDITIONJPY 20,900 ( USD 131.68 )
-
COSMO DARTS
ROYDEN LAMJPY 13,200 ( USD 83.16 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )