Darts / 【one80】CHAMELEON TOPAZ Steel 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This is a new product in one80's representative series, the Chameleon series.
The Topaz features a grip position at the rear of the barrel.
The main grip area is designed with a compound cut of ring cut and wing cut to provide both release and finger hooking.
The front of the barrel also has a wedge-shaped cut, making it a gorgeous looking barrel.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 22g
Standard: Hard
Contents of set
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
The color may vary depending on the product. Please understand it beforehand.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
DARTSLIVE
DARTSLIVECARD #57 PancakesJPY 550 ( USD 3.49 )
-
CAMEO
DRESS SLEEVE WOODY DARK WHITEJPY 2,017 ( USD 12.82 )
-
GRRM
CALIFORNIA Laguna Eri Sakamaki ModelJPY 10,499 ( USD 66.80 )
-
Edge Sports
Duralumin eds0123 ClearJPY 1,027 ( USD 6.53 )
-
DMC
Falcon2 20gJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
TARGET
RAW POWER Titanium Shaft G11 Short 380330JPY 2,979 ( USD 18.95 )