Darts / 【one80】CHAMELEON TOPAZ Steel 24g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This is a new product in one80's representative series, the Chameleon series.
The Topaz features a grip position at the rear of the barrel.
The main grip area is designed with a compound cut of ring cut and wing cut to provide both release and finger hooking.
The front of the barrel also has a wedge-shaped cut, making it a gorgeous looking barrel.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 46.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 24g
Standard: Hard
Contents of set
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
The color may vary depending on the product. Please understand it beforehand.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
JOKERDRIVER
-ZERO- St6 CenterJPY 79,200 ( USD 503.94 )
-
L-Flight
PRO Toyokazu Shibata Model ver.2 shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
TARGET
PYRO GENERATION 11 MITSUMASA HOSHINO MODEL 2BA S-DARTS Limited Edition 210475JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
CAMEO
GARMENT VINTAGE LIGHT MISTJPY 5,478 ( USD 34.84 )
-
FLAGS
Hooded Sweat Shirt Black XLJPY 7,900 ( USD 50.25 )
-
TARGET
COOL PLAY SHIRT RVB Raymond van Barneveld 2017 4XLJPY 8,148 ( USD 51.84 )