Darts / 【TARGET】SCOTT WILLIAMS Model BLACK 2BA 20g 210366
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.2g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
SCOTT WILLIAMS BLACK
SCOTT WILLIAMS was very successful at the 2024 PDC World Darts Championship.
The outline of the barrel is a torpedo type, which is rare for PDC players.
The entire barrel is coated black, and the shaft comes with the new model TARGET TAG SHAFT.
The center of the barrel has a shark cut and a nano grip is placed at the rear to provide additional stability.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 40.5mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 18.2g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Model Items
-
TARGET
K-FLEX SCOTT WILLIAMS Model Standard Intermediate Black 410139JPY 1,980 ( USD 12.38 )
-
TARGET
SCOTT WILLIAMS Model BLACK 2Swiss point 23g 190287JPY 12,800 ( USD 80.10 )
-
TARGET
SCOTT WILLIAMS Model BLACK 2BA 20g 210366JPY 13,800 ( USD 86.36 )
-
TARGET
K-FLEX SCOTT WILLIAMS Model Standard Medium Black 410140JPY 1,980 ( USD 12.38 )
-
TARGET
SCOTT WILLIAMS Model G1 Swiss Point 25g 210222JPY 12,100 ( USD 75.71 )
-
TARGET
SCOTT WILLIAMS GENERATION 2 SCOTT WILLIAMS MODEL 2BA 18g 210386JPY 12,800 ( USD 80.10 )
DARTS Ranking
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )