Darts / 【TARGET】EXO SP02 SWISS POINT 24g 190310
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.5mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.9mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
New Series EXO
EXO is designed for optimum balance of weight, diameter and shape.
Straight barrel made of 90% tungsten and ring cut.
The simple yet distinctive black color and accent cuts give the barrel a unique and elegant appearance.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.5mm
Maximum diameter: 6.9mm
Barrel weight: 24.0g (including point)
Standard: Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Point used: 100088 SWISS SILVER POINT 26mm BAGGED
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
Swiss Storm DX Point Gold 30mm 340050JPY 1,600 ( USD 10.17 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVECARD #57 how to playJPY 550 ( USD 3.49 )
-
Harrows
CLIC Standard Clear MidiJPY 660 ( USD 4.19 )
-
TARGET
POWER RAYMOND VAN BARNEVELD BLACK & ORANGE PRO.ULTRA TEN-X 336440JPY 398 ( USD 2.52 )
-
Harrows
SUPER GRIP IGNITE SHAFT RedJPY 660 ( USD 4.19 )
-
TARGET
TEAM PRO KEITA ONO BRASS 2BA 18g 180057JPY 3,199 ( USD 20.35 )