Darts / 【TARGET】HOLLYWOOD ACTION CHRIS DOBEY Model SWISS POINT 22g 190302
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.1mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.45mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Collaboration model HOLLYWOOD ACTION with the champion of PDC WORLD MASTERS 2023, CHIRIS DOBEY.
The entire barrel is cut by a combination of ring cut and milling process to create a distinctive design.
The grooves of the cut are sandblasted for a stronger grip.
The black coating on the darts improves durability during play, while still providing a stylish, high-performance dart.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.1mm
Maximum diameter: 6.45mm
Barrel weight: 22.0g (including point)
Standard: Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Point used: 100089 SWISS BLACK POINT 26mm BAGGED
Chris Dobey Model Items
-
TARGET
CHRIS DOBEY Model PRO.ULTRA Standard 3set 337270JPY 800 ( USD 5.03 )
-
TARGET
HOLLYWOOD ACTION CHRIS DOBEY Model SWISS POINT 24g 190304JPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
TARGET
HOLLYWOOD ACTION CHRIS DOBEY Model SWISS POINT 22g 190302JPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
TARGET
CHRIS DOBEY Model 2BA 19g 210325JPY 11,000 ( USD 69.30 )
-
TARGET
CHRIS DOBEY Model Swiss Point 22g 190230JPY 11,000 ( USD 69.30 )
-
TARGET
CHRIS DOBEY Model Swiss Point 24g 190232JPY 11,000 ( USD 69.30 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )