Darts / 【TARGET】HOLLYWOOD ACTION CHRIS DOBEY Model SWISS POINT 24g 190304
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.1mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Collaboration model HOLLYWOOD ACTION with the champion of PDC WORLD MASTERS 2023, CHIRIS DOBEY.
The entire barrel is cut by a combination of ring cut and milling process to create a distinctive design.
The grooves of the cut are sandblasted for a stronger grip.
The black coating on the darts improves durability during play, while still providing a stylish, high-performance dart.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.1mm
Maximum diameter: 6.7mm
Barrel weight: 24.0g (including point)
Standard: Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Point used: 100089 SWISS BLACK POINT 26mm BAGGED
Chris Dobey Model Items
-
TARGET
CHRIS DOBEY Model PRO.ULTRA Standard 3set 337270JPY 800 ( USD 5.03 )
-
TARGET
HOLLYWOOD ACTION CHRIS DOBEY Model SWISS POINT 24g 190304JPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
TARGET
HOLLYWOOD ACTION CHRIS DOBEY Model SWISS POINT 22g 190302JPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
TARGET
CHRIS DOBEY Model 2BA 19g 210325JPY 11,000 ( USD 69.30 )
-
TARGET
CHRIS DOBEY Model Swiss Point 22g 190230JPY 11,000 ( USD 69.30 )
-
TARGET
CHRIS DOBEY Model Swiss Point 24g 190232JPY 11,000 ( USD 69.30 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )
Recently checked items
-
TARGET
SHARD ULTRA CROME FLIGHT KITE ARCTIC 333120JPY 300 ( USD 1.89 )
-
TARGET
SHARD ULTRA CROME FLIGHT KITE AMETHYST 333150JPY 300 ( USD 1.89 )
-
TARGET
SYNC PRO.ULTRA Shape 336480JPY 398 ( USD 2.50 )
-
SHADE
PLAYER COLLABORATION T-shirt 2025 Kosuzu Iwao Black LJPY 4,500 ( USD 28.34 )
-
TARGET
VISION ULTRA GHOST FLIGHT POWER G5 Vepor S 333570JPY 357 ( USD 2.24 )