Darts / 【TARGET】PRIME SERIES HOT SHOT HARITH LIM Model SWISS POINT 190513
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Multifaceted Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
TARGET x Harith Lim HOT SHOT
Harith Lim's first model HOT SHOT
Harith Lim chose a Torpedo type barrel with gear cuts and ring cuts.
These cuts provide a stronger grip and more stable control.
The milled center design is reminiscent of the instruments in a cockpit.
The entire barrel is finished with a HOT SHOT themed gold and black coating
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.3mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Point used 340028 SWISS FIREPOINT SILVER POINT 35mm
Harith Lim Model Items
-
TARGET
PRIME SERIES HOT SHOT GENERATION 3 HARITH LIM MODEL SWISS POINT 23g 191045JPY 22,800 ( USD 143.47 )
-
COSMODARTS
GoldFinger 3 Harith Lim Model SteelJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
TARGET
PRIME SERIES HOT SHOT GENERATION 3 HARITH LIM MODEL SWISS POINT 25g 191046JPY 22,800 ( USD 143.47 )
-
COSMODARTS
GoldFinger Harith Lim ModelJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
COSMODARTS
GoldFinger2 Harith Lim Model SteelJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
TARGET
PRIME SERIES HOT SHOT HARITH LIM Model 2BA 210364JPY 15,000 ( USD 94.39 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
Recently checked items
-
PHOENIX CLUB CARD
NO.2067 Universe WaveJPY 524 ( USD 3.30 )
-
Fit Flight AIR
Steve West model ShapeJPY 946 ( USD 5.95 )
-
harrows
SILIKA FLIGHT Standard Smoky 5108JPY 489 ( USD 3.08 )
-
PHOENIX CLUB CARD
PHOENicA 2024_06 polar bear beachJPY 550 ( USD 3.45 )
-
harrows
SILIKA FLIGHT Standard Green 5107JPY 489 ( USD 3.08 )
-
harrows
SILIKA FLIGHT Shape Aqua 5100JPY 489 ( USD 3.08 )