Darts / 【DMC】Reversible Heavy 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The Concept Game Series is the third in the series and was designed with the concept of "the heaviest DMC ever" to be easy to grip,
It is designed so that it can be thrown with either a narrow or tapered grip.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.8mm
Barrel weight: 22.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
ULTIMA DARTS
KAISER5 TYPE1 Shuichi Enokuma ModelJPY 15,950 ( USD 101.48 )
-
COSMO DARTS
Fit Holder Clear OrangeJPY 1,250 ( USD 7.95 )
-
DSTB
Original T-shirt White MJPY 4,980 ( USD 31.69 )
-
darts on
darts case PinkJPY 2,722 ( USD 17.31 )
-
FLAGS
College Logo Sweat Shirt Black MJPY 6,900 ( USD 43.90 )
-
CONDOR
AXE Queen of the night Natsumi Iwata Model Standard Medium Black S-DARTS LimitedJPY 1,879 ( USD 11.95 )