Darts / 【Harrows】RYAN SEARLE Model 2BA 20g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Harrows professional player "Ryan Seare" model
Gently tapered near straight barrel with shark cut and ring cut. Shark cut and ring cut are used to make it easier for Ryan to release
The barrel is designed to be easy to release for Ryan, who uses heavy darts. Signature black and red metallic coating.
Signature black and red metallic coating.
Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 47.0mm
Maximum diameter: 6.7mm
Barrel weight: 18.0g
Barrel match weight: ±0.05
Standard:2BA
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Ryan Searle Model Items
-
Harrows
RYAN SEARLE Model SERIES 3 Steel 30gJPY 24,200 ( USD 153.97 )
-
Harrows
RYAN SEARLE Model SERIES 3 2BA 18gJPY 24,200 ( USD 153.97 )
-
Harrows
RYAN SEARLE Model SERIES 3 Steel 26gJPY 24,200 ( USD 153.97 )
-
L-Style
KRYSTAL ONE Ryan Searle Model ver.4 ClearJPY 3,960 ( USD 25.19 )
-
Harrows
RYAN SEARLE Model SERIES 3 Steel 23gJPY 24,200 ( USD 153.97 )
-
harrows
PRIME Ryan Searle2 7558JPY 489 ( USD 3.11 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )