Darts / 【TRIPLEIGHT】effort Period Rainbow95 Akihiko Owaku Model 2BA 22g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The signature model of TRIPLEIGHT player Akihiko Owaku, the "effort" series, is now available in a new extra edition, the "Period"!
The outline of the first model in the series that boasted overwhelming popularity.
The only spiral adopted in the second model.
The GripMarker 0.2, which provides a stable grip in any situation, was introduced in the third edition of the series.
The perfect period is now complete with a vivid fusion of the first, second, and third generations.
■Specifications
Material: 95% tungsten
Length: 48.0mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel weight: 22.0g
Specification: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Akihiko Owaku Model Items
-
TRIPLEIGHT
effort Period Akihiko Owaku Model 2BA 20gJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
TRIPLEIGHT
XEBEC DLC Akihiko Owaku Model 2BA 21gJPY 15,299 ( USD 97.06 )
-
TRIPLEIGHT
XEBEC Akihiko Owaku Model 2BA 20gJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
TRIPLEIGHT
effort4 type-B Rainbow95 Akihiko Owaku Model 2BA 21.0gJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
TRIPLEIGHT
effort light Akihiko Owaku Model PRODUCTJPY 9,799 ( USD 62.17 )
-
TRIPLEIGHT
AXEBEC2 Air type-B Akihiko Owaku Model 2BA 18gJPY 16,800 ( USD 106.59 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )