Darts / 【TRiNiDAD】TAPIA TYPE3 Shiori Sato Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The latest TAPIA with enhanced cut.
The main grip section has a round cut with a raised edge for a powerful push.
The front part of the grip has a mild shark cut with a shaved edge, just like the previous model.
The outline of the specs has been adjusted and the center of gravity has been changed.
This barrel is designed for the no-takeback Shiori Sato, and is designed to fly powerfully in response to the swing of the arm.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 21.0g(including point)
Standard: Hard
Center of Gravity:Semi-Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Color and size of accessory flights and tips may differ from those shown in the photos.
Shiori Sato Model Items
-
UNICORN
Shiori Sato Model Aile 2BAJPY 17,000 ( USD 107.06 )
-
UNICORN
Shiori Sato Model Aile SteelJPY 17,000 ( USD 107.06 )
-
Darts Studio Macau
player goods Long towel Shiori Sato ModelJPY 1,980 ( USD 12.46 )
-
CONDOR
AXE DOODLE FEATHER Shiori Sato Model Small Medium Blue GreenJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
L-Flight × unicorn
PRO Shiori Sato Model ver.1 Standard KAMI MIXJPY 990 ( USD 6.22 )
-
TRiNiDAD
TAPIA TYPE2 Shiori Sato Model 2BAJPY 11,999 ( USD 75.57 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )