Darts / 【DYNASTY】KATANA MURASAME・OBORO 2BA 22g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The massive grip area engraved on the 48mm-long blade boasts an overwhelming scale.
The strict yet precise grip and stability are unparalleled.
The sharp and innovative blade pattern on the front area also shines through.
Two types of MURAAME Oboro are newly available: a heavyweight 20g and a super-heavyweight 22g.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
Recently checked items
-
L-Style
KRYSTAL ONE 2024 MAGNIFICENT Design Valkyrie RedJPY 3,600 ( USD 22.52 )
-
L-Flight
PRO Akari Oshiro Model 2023 CHAMPION Shape MIXJPY 880 ( USD 5.50 )
-
S4
Reel Keyholder Twin Knight TrumpJPY 660 ( USD 4.12 )
-
TIGA
90%TUNGSTEN XING2 Shin Nakanishi ModelJPY 12,100 ( USD 75.71 )
-
OUTLINE
TOTTE PurpleJPY 1,018 ( USD 6.36 )