Darts / 【COSMODARTS】DISCOVERY LABEL Shunpei Noge Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The first model of the Discovery Label series for one of Japan's leading players, Shunpei Noge, is now available!
The chic black coloring is typical of Noge's style, and the Torpedo type is designed for stable flight.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Shunpei Noge Model Items
-
SHADE
PLAYER COLLABORATION T-shirt 2025 Shunpei Noge Black MJPY 4,500 ( USD 28.63 )
-
SHADE
PLAYER Face Towel 2025 Shunpei NogeJPY 3,000 ( USD 19.08 )
-
Fit Flight Air
Shunpei Noge4 Shunpei Noge Model Standard ClearJPY 970 ( USD 6.17 )
-
COSMODARTS
GAOOO!!! Shunpei Noge ModelJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
COSMODARTS
Shunpei NOGE v2 Shunpei Noge Model 2BAJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
TARGET
Shunpei - NOGE80JPY 6,518 ( USD 41.47 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )