Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINEI'LL IV YUKINA CHIBA MODEL 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
I'LL IV was born from the model series of YUKINA CHIBA, which is filled with functionality and beauty, and is a beautiful and elegant model. was born.
The main cut wing and shark unit, which are trusted from the previous model, have been inherited.
The biggest change in this model is that the grip area of the beautiful diamond-shaped form has been limited to the rear, creating a specification that allows the player to concentrate on playing without hesitation.
The design from the front to the center has also been made gorgeous and powerful, just like Chiba.
The design is completed with Chiba's color Purple and shining Gold points.
Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 43.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Yukina Chiba Model Items
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Yukina Chiba Model ver.4 YUKINA Shape WhiteJPY 850 ( USD 5.35 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Yukina Chiba Model ver.4 YUKINA Shape purpleJPY 850 ( USD 5.35 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE I'LLⅢ+ Yukina Chiba Model 20gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINEI'LL V REVA YUKINA CHIBA MODEL 17gJPY 16,800 ( USD 105.85 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Yukina Chiba Model ver.5 YUKINA Shape BlackJPY 900 ( USD 5.67 )
-
FlightL×DYNASTY
Yukina Chiba Model "YUKINA ver.2" Shape WhiteJPY 850 ( USD 5.35 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )