Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE RHEA3 Kim Areum Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The grip area of this 45mm-long semi-long torpedo barrel has a well-balanced double ring cut for a "snug" grip.
An edge slit has been carved at the rear of the barrel to enhance the straightness of the barrel.
The beautiful rainbow color with a brilliant diamond cut on the front is a design-conscious product.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Kim Areum Model Items
-
FlightL×DYNASTY
RHEA Kim Areum Model Shape ClearJPY 850 ( USD 5.31 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RHEA3 Kim Areum Model 2BAJPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
FlightL×DYNASTY
RHEA Kim Areum Model Teadrop BlackJPY 750 ( USD 4.68 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RHEA2 Kim Areum Model 2BAJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"RHEA"Kim Areum ModelJPY 14,800 ( USD 92.60 )
DARTS Ranking
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )