Darts / 【JOKER DRIVER】EXTREME DOMINATOR
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | JOKER DRIVER |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 38.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
-A short torpedo barrel with a slightly stronger cut.
At first glance, it looks like the double ring cut of the JOKERDRIVER royal road,
The barrel end has an edgy wing cut,
The barrel end has an edgy wing cut and a micro shark cut in between the front cuts.
This design can be used for both backward and centerward gripping styles.
Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 38.5mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 18g
Center of gravity: Center
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Specifications, colors, and contents of accessories may change without prior notice.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
G's DARTS
Feliz 3 Chizuko Nishimaki ModelJPY 10,800 ( USD 68.71 )
-
Harrows
RYAN SEARLE Model 2BA 18gJPY 24,200 ( USD 153.97 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TARGET
CULT 02 Swiss Point Steel 26g 190204JPY 13,000 ( USD 82.72 )
-
DMC
Hawk 18gJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
DARTSLIVE
SUPER DARTS2024 × DARTSLIVE PLAYER GOODS Nobuhiro YamamotoJPY 5,000 ( USD 31.81 )