Darts / 【TARGET】PRODIGY LUKE LITTLER Model SWISS POINT 23g 190480
( 1 )
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Pixel cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
LUKE LITTLER G1 PRODIGY
The design with gold sparkles expresses elegance and uniqueness. The package design is inspired by the world of collectible trading cards.
The front of the 90% tungsten barrel features an intricate grip that incorporates pixel grip technology. A coating was applied to enhance durability and visual beauty.
The flights are PURPLE K-FLEX NO2 (standard) in the original color, and the TARGET SWISS DX POINT was used for the point to ensure a perfect fit with the barrel.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 52.0mm
Maximum diameter: 6.5mm
Barrel weight: 23.0g
Standard: Hard
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Points used:Swiss DX 26mm Gold Diamond lasered SP
Japan Review
5.00
1 Reviews
|
|
1 |
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
0 |
2025-06-03
The regular version of the Luke Littler G1 has been out of stock for a long time and I found this one in stock and bought it. This was my first Swiss Point, but I feel comfortable using it. The point of concern is that it is difficult to know how far to screw in the Swiss Point.
1 people found this helpful
Model Items
-
TARGET
LOADOUT LUKE LITTLER Model BRASS 2BA 180000JPY 3,199 ( USD 20.29 )
-
TARGET
LOADOUT LUKE LITTLER Model 2BA 210383JPY 11,000 ( USD 69.78 )
-
TARGET
PRODIGY LUKE LITTLER Model SWISS POINT 23g 190480JPY 23,800 ( USD 151.00 )
-
TARGET
K-FLEX THE NUKE Luke Littler Model Shape Short Black 410110JPY 2,480 ( USD 15.73 )
-
TARGET
LUKE LITTLER Model SWISS POINT 24g 190324JPY 18,000 ( USD 114.20 )
-
TARGET
LUKE LITTLER Model SWISS POINT 23g 190229JPY 18,000 ( USD 114.20 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )