Darts / 【TARGET】SCOPE 02 SWISS POINT 24g 190335
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
SCOPE
SCOPE was created based on the image of photographic equipment.
The delicate textures, features, and colors found in photographic equipment are expressed.
After radial cutting and sandblasting, black PVD coating is applied to create a luxurious matte finish.
Red lines on the front and back of the barrel add accent to the barrel.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 24.0g
Standard: Hard
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Point used: 100089 SWISS BLACK POINT 26mm
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
ROVE 03 SWISS POINT 24g 190349JPY 23,800 ( USD 151.43 )
-
TRiNiDAD×Ryu
ROMEKARI3 S-DARTS Limited EditionJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
TARGET
POWER 9FIVE PHIL TAYLOR model GEN-10 Swiss Point 22g 190218JPY 18,800 ( USD 119.61 )
-
JOKERDRIVER
-ZERO- St6 Mid FrontJPY 79,200 ( USD 503.94 )
-
STEAL
stc1206 GreenJPY 9,680 ( USD 61.58 )
-
TARGET
VISION ULTRA BARNEY ARMY 334280JPY 398 ( USD 2.52 )