Darts / 【TARGET】COLOURS G4 TEAL SWISS POINT 190533
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Performance that is one step ahead of the rest.
Steel Darts Basic Set
Professional quality steel darts. Stylish and high performance, this set has everything you need to play. Recommended for a wide range of players from beginners to intermediate.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length: 44.0mm
Maximum diameter: 7.5mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: Hard
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Swiss Silver Nano Point 30mm x 3 (1 set)
Swiss Point Tool x 1
Tacoma shell wallet x 1
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
harrows
SUPERGRIP ULTRA FLIGHT SUNSET GOLD 3503JPY 489 ( USD 3.11 )
-
TRiNiDAD
PRO FREITAS2 Shota Sosogi Model 2BAJPY 11,999 ( USD 76.35 )
-
one80
ENDLESS Kaya Chan Model 2BAJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
TARGET
POWER-9FIVE GENERATION-4 PHIL TAYLOR'S 95% Tungsten DARTS ORIGINAL SOFT 200929JPY 15,400 ( USD 97.98 )
-
TARGET
taa0551JPY 12,223 ( USD 77.77 )
-
Harrows
TWIN PACK Clear MediumJPY 583 ( USD 3.70 )