Darts / 【TARGET】BLACK MARQUE MORPHEUS 2.0 YUZURU KUSHIBIKI Model SWISS POINT 190536
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.05mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The "BLACK MARQUE MORPHEUS" series has attracted players from all over the world who aim for the top of their game.
Full-fledged specs for competition-oriented players.
Each unique darts barrel was created based on the opinions of players on the Pro Tour.
Pirates aim for the top, and take a further leap forward.
~Fear the Deep
Straight barrel with cuts all around.
The fine cut at the tip improves grouping accuracy when stacking, and the entire barrel is cut to fit any player.
The wide ring cut at the rear of the grip is designed to accommodate any finger situation.
The orange design in the center and the dots in the ring cut at the back add to the overall design.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 7.05mm
Barrel weight: 24.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Point used: 340032 SWISS SILVER NANO POINT 30MM
Yuzuru Kushibiki Model Items
-
TARGET
BLACK MARQUE MORPHEUS 2.0 YUZURU KUSHIBIKI Model 2BA 210430JPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
TARGET
PRIME SERIES MORPHEUS PRO.ULTRA FLIGHT Shape 335640JPY 360 ( USD 2.28 )
-
GRRM
AUSTRALIA Lennox Yuzuru Kushibiki ModelJPY 10,499 ( USD 66.80 )
-
TARGET
REBEL REBORN VIGOR Yuzuru Kushibiki ModelJPY 9,200 ( USD 58.53 )
-
TARGET
BLACK MARQUE LITE MORPHEUS 2.0 YUZURU KUSHIBIKI Model SWISS POINT 190551JPY 14,000 ( USD 89.07 )
-
Joker Driver
MAT ARROW 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )