Darts / 【DMC】batras Hawk 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut |
| Length | 40.4mm |
| Weight (barrel Only) | 16.8g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
balance transformable system
Customizable center of gravity and weight.
Barrel mechanism with unlimited possibilities
New Barrel Mechanism "BATLAS
This barrel mechanism consists of three parts: core shaft, front parts and rear parts.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 40.4mm
Maximum diameter: 7.1mm
Barrel weight: 16.8g
Standard: 2BA
Center of Gravity
Set Contents
batras 2BA Core Shaft x 3 (1 set)
batras Hawk Rear 18.6s(W) x 3 (1 set)
batras Hawk Front 2BA x 3 (1 set)
batras 2BA Spanner *Only included in the first production run
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Entertainer HIROKAZU OSAKI MODEL 2BA 16.5gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE MANTRA Alex Reyes Model SteelJPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
DMC
batras Sabre 2BAJPY 19,800 ( USD 124.75 )
-
DMC
BATRAS Sidewinder PartsW Gold FrontJPY 8,800 ( USD 55.44 )
-
Harrows
DIMPLEX S3 TAPERED 2BA 18gJPY 12,500 ( USD 78.76 )
-
DYNASTY
KATANA KIRYU4 Jun Matsuda Model SteelJPY 13,800 ( USD 86.94 )