Darts / 【ASTRA DARTS】DRAGOON4 Ryuki Morikubo Model No.5
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | ASTRA DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 54.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | NO.5 |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The latest model "DRAGOON 4" by Ryuki Morikubo from the "DRAGOON" series, a challenge for growth and evolution!
The theme of No.5 is release!
The [Dragon Tail Cut] is placed in the center area of the new model, which plays multiple roles of both hanging and sliding.
The [Dragon Tail Nut] is adopted as the main cut to adjust the grip and release on the surface.
The color and performance are more aggressive and delicate than the previous model, and all areas are seamless.
The evolution of the straight barrel is not too much and not too little so that the characteristics of NO.5 can be demonstrated, and the evolution of the straight barrel is completed with fine adjustments so that the characteristics of 2BA can be demonstrated and grow.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 54.0mm
Maximum diameter: 6.5mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: No.5
Center of gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Ryuki Morikubo Model Items
-
ASTRA DARTS
DRAGOON4 Ryuki Morikubo Model 2BAJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
ASTRA DARTS
DRAGOON3 Ryuki Morikubo Model No.5JPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
ASTRA DARTS
Re:DRAGOON FR RYUKI MORIKUBO MODEL 2BAJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
ASTRA DARTS
Re:DRAGOON FF RYUKI MORIKUBO MODEL 2BAJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
ASTRA DARTS
DARTS DRAGOON PW RYUKI MORIKUBO MODEL 2BA 17.5gJPY 16,800 ( USD 106.89 )
-
TRIPLEIGHT
ASTRA DRAGOON Coating type Ryuki Morikubo Model 2BAJPY 14,800 ( USD 94.17 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )