Darts / 【Pro.VISION JAPAN】Yatagarasu Chikara Fujimori Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Provisions Japan |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Gentle torpedo speed for excellent feel of release and stability.
Gentle taper and moderate ring cut. The rod does not take too much pressure, allowing for a natural release.
The natural release allows for a stable release.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 44.0mm
Maximum diameter: 6.6mm
Barrel weight: 18g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TRiNiDAD
tdc0288 BlackJPY 2,240 ( USD 14.25 )
-
JAKO
jkc0422 BlackJPY 4,950 ( USD 31.49 )
-
TARGET
BLACK MARQUE DRAGON 3.0 Leslie Lee Model 2BA 210470JPY 14,000 ( USD 89.07 )
-
one80
BACK TO BASICS JLS Steel 23gJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
D-1X card
dxa0018JPY 524 ( USD 3.33 )
-
TARGET
POWER-9FIVE GENERATION-5 PHIL TAYLOR'S 95% Tungsten DARTS STEEL 24g 200933JPY 17,100 ( USD 108.80 )