Darts / 【Pro.VISION JAPAN】Wren
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Provisions Japan |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Straight shape with a delicate taper and a secure design that prevents loosening.
The straight shape with a subtle taper creates a feel that is suitable for all users.
Ring-cut design allows for release from any grip position.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 19.5g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
one80
R2 Switching Adaptor 1.5mm Reflex Point SilverJPY 800 ( USD 5.09 )
-
Harrows
has2131JPY 770 ( USD 4.89 )
-
JOKER DRIVER
EXTREME Hienn 2BAJPY 22,000 ( USD 139.97 )
-
TRiNiDAD×TIGA
GOMECHU3 S-DARTS LimitedJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
JOKERDRIVER
-ZERO- BALL BREAKER CenterJPY 79,200 ( USD 503.94 )
-
S4
Zeus Divine SpearJPY 9,900 ( USD 62.98 )