Darts / 【Harrows】RYAN SEARLE Model SERIES 2 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Triple ring cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The 2nd generation model of Harrows professional player "Ryan Seare".
In response to requests to incorporate the grip sequence of the NX90 into a near straight, gently tapered barrel, rings, micro and scalloped cuts have been placed. Signature black and red metallic coated versions.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 47.0mm
Maximum diameter: 6.7mm
Barrel weight: 18.0g
Barrel match weight: ±0.05
Standard:2BA
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Ryan Searle Model Items
-
【L-Flight】】PRO Ryan Searle Model ver.4 Standard Clear Black JPY 990 ( USD 6.28 )
-
Harrows
RYAN SEARLE Model SERIES 2 2BA 18gJPY 13,800 ( USD 87.56 )
-
harrows
PRIME Ryan Searle 7556JPY 489 ( USD 3.10 )
-
【L-Flight】】EZ Ryan Searle Model ver.4 Standard Black JPY 990 ( USD 6.28 )
-
harrows
Ryan Searle3 1021JPY 489 ( USD 3.10 )
-
Harrows
RYAN SEARLE Model SERIES 3 2BA 20gJPY 24,200 ( USD 153.53 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )