Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE ALMOND SAYAKA AKA MODEL limited edition 2BA 18.5g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Seven popular players' models in gorgeous colors will be released in limited quantities of 100 sets each.
Saka Aka's first A-FLOW model is now available.
Based on the A-FLOW "Z", the barrel shape of which has been carefully calculated in terms of overall length and maximum diameter, the A-FLOW "Z" has been made to Saka Aka's specifications.
The main grip area is cut in a rounded ring for an excellent fit, and a slit is carved in the center to assist natural rotation.
A ring cut is placed in the front area, which radiates brilliance, and the gripping function has been carefully considered in this ultra-restrictive design.
The first model of the high-grade ALMOND is now complete.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 18.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Model Items
-
DYNASTY×L-Flight
PRO SAYAKA AKA MODEL Sunflower Shape WhiteJPY 900 ( USD 5.63 )
-
【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE ALMOND ST 【45】SAYAKA AKA MODEL Limited Edition 2BA 18.3g JPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE ALMOND+ SAYAKA AKA MODEL 2BA 20gJPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE ALMOND SAYAKA AKA MODEL limited edition 2BA 18.5gJPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
DYNASTY×L-Flight
PRO SAYAKA AKA MODEL Sally Shape WhiteJPY 900 ( USD 5.63 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE ALMOND SAYAKA AKA MODEL 2BA 18.5gJPY 15,800 ( USD 98.86 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )