Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE ALMOND ST 【45】SAYAKA AKA MODEL Limited Edition 2BA 18.3g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.3g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Limited to 100 sets] Hold in your hand the quiet sparkle that appears only on rare occasions.
The deep black color is danced with jade and gold sparkles. A beautiful color that resonates with elegance and brilliance.
The story of ALMOND, the next sparkle, the second chapter of the Extra Edition.
ALMOND?" was born based on Saka Aka's first model "ALMOND," and now comes the second Extra Edition "ALMOND ST," which continues the lineage and has been converted into a straight version.
The second Extra Edition "ALMOND ST" is a straight version of the "ALMOND" model.
The main grip area is cut in an arched ring for an excellent fit, and the slit that assists natural rotation is still present in the ST.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 6.4mm
Barrel weight: 18.3g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Model Items
-
【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE ALMOND ST 【51】SAYAKA AKA MODEL 2BA 19.5g JPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE ALMOND+ SAYAKA AKA MODEL 2BA 22gJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE ALMOND SAYAKA AKA MODEL limited edition 2BA 18.5gJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE ALMOND+ SAYAKA AKA MODEL 2BA 20gJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
DYNASTY×L-Flight
PRO SAYAKA AKA MODEL Sally Shape WhiteJPY 900 ( USD 5.70 )
-
【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE ALMOND ST 【45】SAYAKA AKA MODEL Limited Edition 2BA 18.3g JPY 15,800 ( USD 100.24 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )