Darts / 【TARGET】BLACK MARQUE LITE MORPHEUS 2.0 YUZURU KUSHIBIKI Model SWISS POINT 190551
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Straight Barrel x Improved Stacking Accuracy
The cuts on the entire barrel improve grouping accuracy and support stacking throws.
Rear Area: Wide ring cut to accommodate various finger positions. Designed to fit any player.
Center area: Orange accents and dot patterns in the rear ring add stylish design to functionality.
Barrel designed for simplicity yet advanced operability and precision. Designed with a wide range of players in mind.
Operability and aesthetics are fused together to achieve the desired stacking.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Point used: 340032 SWISS SILVER NANO POINT 30MM
Yuzuru Kushibiki Model Items
-
TARGET
REBEL REBORN VIGOR Yuzuru Kushibiki ModelJPY 9,200 ( USD 58.53 )
-
TARGET
PRIME SERIES MORPHEUS PRO.ULTRA FLIGHT Shape 335640JPY 360 ( USD 2.28 )
-
TARGET
BLACK MARQUE MORPHEUS 2.0 YUZURU KUSHIBIKI Model 2BA 210430JPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
GRRM
AUSTRALIA Lennox Yuzuru Kushibiki Model Black LimitedJPY 13,240 ( USD 84.24 )
-
GRRM
AUSTRALIA Lennox Yuzuru Kushibiki ModelJPY 10,499 ( USD 66.80 )
-
TARGET
PRIME SERIES MORPHEUS YUZURU KUSHIBIKI model 210079JPY 12,100 ( USD 76.98 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )