Darts / 【Bull's Fighter】The One Seoul Choi Minseok Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | bull's fighter |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The model of Choi Minseok, who proved his ability on the world stage by winning the No. 1 DARTSLIVE KOREA Stage Annual Ranking for 2024-2025 and achieving excellent results at SUPER DARTS 2024
Perfectly reflecting Choi's precision and powerful throwing style, "The One Seoul" is made of the highest quality tungsten alloy (18.5g) and designed to deliver sharp control and perfect grip.
The One Seoul" model is available in two color variations: a black model and a limited edition black/red model.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.3mm
Barrel weight: 18.5g
Standard: 2BA
Center of gravity:Front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 6 (2 sets)
Model Items
-
【L-Flight】】PRO Choi Minseok Model ver.1 Shape Blue JPY 880 ( USD 5.50 )
-
【L-Flight】】PRO Choi Minseok Model ver.1 Shape KAMI MIX JPY 920 ( USD 5.76 )
-
L-Style
KRYSTAL ONE Choi Minseok Model ver.1 Clear BlackJPY 3,600 ( USD 22.53 )
-
Bull's Fighter
THE ONE-POSEIDON Choi Minseok Model 2BA 18.5gJPY 18,700 ( USD 117.08 )
-
Bull's Fighter
The One Seoul Choi Minseok Model Limited Edition 2BAJPY 15,950 ( USD 99.85 )
-
Bull's Fighter
The One Seoul Choi Minseok Model 2BAJPY 15,950 ( USD 99.85 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.19 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.97 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )