Darts / 【Bull's Fighter】BLACK PANTHER Park YeoJoon Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | bull's fighter |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Multifaceted Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.35 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/14 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The "BLACK PANTHER" model of Park YeoJoon, ranked 6th in the 2024 PERFECT KOREA overall ranking and runner-up in Round 7, is now available!
This is his first signature model since joining the Bulls fighter, and its precision cut and excellent grip deliver accurate and powerful throws!
The unique color design, which harmoniously blends black and purple, creates an atmosphere of power and sophistication, giving it a visually striking appeal.
We hope you will experience Yo-Joon Park's style of play with the BLACK PANTHER.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 47.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.31 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.25 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.25 )