Darts / 【TARGET】BLACK MARQUE DRACO 2.0 Mathew Lee Mode SWISS POINT 23g 190553
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The "BLACK MARQUE" series has attracted players from all over the world who are aiming for the top.
The specifications are designed for competition-oriented players.
Based on the opinions of players on the Pro Tour, we have created unique darts barrels for each of them.
Pirates aim for the top, and take a leap to the next level.
~Fear the Deep
Playful straight barrel expressing dragons and their battles.
The rear section features a shark cut and TARGET's original "Dragon Scale Cut" for a powerful grip.
The center section has a shield cut to represent the image of a shield and the battle against dragons.
The harmony of the shark cut and ring cut on the front provides flexible feedback according to the grip style.
This model is multifunctional and beautifully designed.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 6.6mm
Barrel weight: 23.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Point used:340032 SWISS SILVER NANO POINT 30MM
Mathew Lee Model Items
-
TARGET
BLACK MARQUE DRACO Mathew Lee Model 210284JPY 13,000 ( USD 82.72 )
-
TARGET
BLACK MARQUE LITE DRACO Mathew Lee Model SWISS POINT 190543JPY 14,000 ( USD 89.07 )
-
TARGET
BLACK MARQUE DRACO 2.0 Mathew Lee Mode 2BA 210446JPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
TARGET
BLACK MARQUE DRACO Mathew Lee Model SWISS POINT 190519JPY 14,000 ( USD 89.07 )
-
Fit Flight
Mathew Lee Model Shape WhiteJPY 870 ( USD 5.53 )
-
TARGET
BLACK MARQUE DRACO 2.0 Mathew Lee Mode SWISS POINT 21.5g 190552JPY 19,800 ( USD 125.98 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )