Darts / 【COSMODARTS】DISCOVERY LABEL Ami Komiyama Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 43.5mm |
| Weight (barrel Only) | 19.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Ami Komiyama's barrel is finally available in the Discovery Label series!
The barrel is short but you can feel the weight and the grip from the center to the back gives you a sense of security.
The rainbow coating on the barrel makes it a beautiful looking barrel!
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.5mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 19.5g
Standard: 2BA
Center of Gravity:Front
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Ami Komiyama Model Items
-
Fit Flight AIR
Ami Komiyama Model StandardJPY 970 ( USD 6.07 )
-
SHADE
Ami Komiyama COLLABORATION T-SHIRT 2024 White SJPY 4,000 ( USD 25.04 )
-
SHADE
Ami Komiyama COLLABORATION T-SHIRT 2023 White MJPY 4,000 ( USD 25.04 )
-
SHADE
Ami Komiyama COLLABORATION T-SHIRT 2024 Dark Gray MJPY 4,000 ( USD 25.04 )
-
SHADE
Ami Komiyama COLLABORATION T-SHIRT 2024 White MJPY 4,000 ( USD 25.04 )
-
SHADE
Ami Komiyama COLLABORATION T-SHIRT 2024 Dark Gray LJPY 4,000 ( USD 25.04 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.64 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.19 )