Darts / 【COSMODARTS】DISCOVERY LABEL David Cameron Model v2 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 55.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
This is the second Disovery Label barrel by David Cameron of Canada!
While keeping the slim and long features of the Magical Swords, the rear diameter has been tweaked to provide a better grip point.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 55.0mm
Maximum diameter: 6.4mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
David Cameron Model Items
-
COSMODARTS
Magical Swords David Cameron Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL David Cameron model SteelJPY 6,600 ( USD 41.52 )
-
Fit Flight Air
David Cameron Model 4 Standard DblackJPY 970 ( USD 6.10 )
-
Fit Flight Air
fif1361 StandardJPY 880 ( USD 5.53 )
-
Fit Flight Air
David Cameron Model ver.3 Standard BlackJPY 970 ( USD 6.10 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL David Cameron Model v2 2BAJPY 11,550 ( USD 72.67 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )