Darts / 【one80】Gunner4 Lourence Ilagan Model 2BA 20.5g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The latest model of Lawrence Ilagan, the hero of the Philippines.
The Gunner ver. 4 is a further evolution of the previous model, with a straighter form.
The grip area features a newly developed bullet cut.
Experience the gripping power of the combination of the dimple and vertical cut.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 44.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 20.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
Lourence Ilagan Model Items
-
one80
Gunner3 Lourence Ilagan Model 2BA 22gJPY 18,700 ( USD 118.98 )
-
one80
Gunner Omega2 Lourence Ilagan Model Steel 24gJPY 18,700 ( USD 118.98 )
-
one80
Gunner4 Lourence Ilagan Model Black Sand Blast 2BA 20.5gJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
one80
Gunner4 Lourence Ilagan Model 2BA 22gJPY 18,700 ( USD 118.98 )
-
one80
Gunner4 Lourence Ilagan Model Steel 22gJPY 18,700 ( USD 118.98 )
-
one80
Gunner3 Lourence Ilagan Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.98 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
CAMEO
DRESS SLEEVE HOUNDSTOOTH GRAYJPY 2,017 ( USD 12.82 )
-
JOKER DRIVER
["Carbon"] jos0251JPY 1,320 ( USD 8.39 )
-
GRRM
IndiGod Tetsuya Uezato model black limitedJPY 13,000 ( USD 82.72 )
-
3g design Factory
tgp6002 SJPY 3,973 ( USD 25.27 )
-
TARGET
BLACK MARQUE ARMAGEDDON GEN2 Masa Lui Model 210283JPY 13,000 ( USD 82.72 )
-
PDJ
JAPAN CHAMPION SHIP 2017 DARTSLIVECARD+T-shirt WHITE LJPY 6,111 ( USD 38.88 )