Darts / 【TARGET】BLACK MARQUE LIGHTNING 3.0 Chris Lim Model 2BA 210455
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The "BLACK MARQUE" series has attracted players from all over the world who are aiming for the top.
The specifications are designed for competition-oriented players.
Based on the opinions of players on the Pro Tour, we have created unique darts barrels for each of them.
Pirates aim for the top and take a leap to the next level.
~Fear the Deep
Chris Lim
BLACK MARQUE LIGHTNING 3.0
Various grips
A unique cut combining a ring cut and a voluminous polygonal cut at the rear of the barrel.
Shark cut on the front also supports forward grip.
Colorful Lightning effect
The Lightning motif running from the middle to the front stands out with its vivid green accents.
The barrel is visually pleasing as well.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Chris Lim Model Items
-
TARGET
BLACK MARQUE LIGHTNING CHRIS LIM Model 210202JPY 13,000 ( USD 81.87 )
-
TARGET
PRIME SERIES LIGHTNING Chris LimJPY 12,018 ( USD 75.69 )
-
TARGET
BLACK MARQUE LIGHTNING 3.0 Chris Lim Model SWISS POINT 23g 190572JPY 14,000 ( USD 88.17 )
-
one80
Chris Lim Gold 18gJPY 12,100 ( USD 76.19 )
-
TARGET
BLACK MARQUE LIGHTNING 3.0 Chris Lim Model SWISS POINT 21g 190571JPY 14,000 ( USD 88.17 )
-
8FLIGHT
CHRIS LIM Model shapeJPY 935 ( USD 5.88 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )