Darts / 【TARGET】BLACK MARQUE LIGHTNING 3.0 Chris Lim Model SWISS POINT 23g 190572
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The "BLACK MARQUE" series has attracted players from all over the world who are aiming for the top.
The specifications are designed for competition-oriented players.
Based on the opinions of players on the Pro Tour, we have created unique darts barrels for each of them.
Pirates aim for the top and take a leap to the next level.
~Fear the Deep
Chris Lim
BLACK MARQUE LIGHTNING 3.0
Various grips
A unique cut combining a ring cut and a voluminous polygonal cut at the rear of the barrel.
Shark cut on the front also supports forward grip.
Colorful Lightning effect
The Lightning motif running from the middle to the front stands out with its vivid green accents.
A barrel with added visual enjoyment.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 23.0g
Standard: Hard
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Point used:340032 SWISS SILVER NANO POINT 30MM
Chris Lim Model Items
-
8FLIGHT
CHRIS LIM Model Shape White 400861JPY 880 ( USD 5.59 )
-
one80
Chris Lim Gold 18gJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
TARGET
BLACK MARQUE LIGHTNING CHRIS LIM Model 210202JPY 13,000 ( USD 82.72 )
-
TARGET
BLACK MARQUE LIGHTNING 3.0 Chris Lim Model SWISS POINT 23g 190572JPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
TARGET
BLACK MARQUE LIGHTNING 3.0 Chris Lim Model 2BA 210455JPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
8FLIGHT
CHRIS LIM Model shapeJPY 935 ( USD 5.94 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Darts Studio Macau
Yasuko Uehara Model T-SHIRT MJPY 3,800 ( USD 24.17 )
-
L-Flight
flf3407 ShapeJPY 906 ( USD 5.76 )
-
Fit Flight Air
Rie Hoshino Model ver.7 Shape DblackJPY 970 ( USD 6.17 )
-
harrows
PRIME flight 7547JPY 489 ( USD 3.11 )
-
TARGET
LUKE LITTLER Model WORLD CHAMPION 2025 EDITION SWISS POINT 23g 190700JPY 24,800 ( USD 157.79 )
-
CAMEO
SARTRIA BLACKJPY 10,978 ( USD 69.85 )