Darts / 【COSMODARTS】Shinji Umeda ver2 Shinji Umeda Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Wave cut ( Scalloped cut,Ripple cut ) , Multifaceted Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Soft barrels by Japan's top player, Shinji Umeda, are now in stock!
This is his first appearance since the original "Big Bang" and "Code Metal Big Bang NASA" models!
This barrel is a new twist on the elements of both models and will surely add some color to your collection!
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 17.5g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Shinji Umeda Model Items
-
Fit Flight
Sinji Umeda Model ver.2 ShapeJPY 870 ( USD 5.46 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Shinji Umeda Model SteelJPY 11,550 ( USD 72.67 )
-
COSMODARTS
CODE METAL UNITED LABEL BIG BANG-NASA Sinji Umeda ModelJPY 29,700 ( USD 186.89 )
-
COSMODARTS
Shinji Umeda ver2 Shinji Umeda Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
Fit Flight Air
fif3241 Super ShapeJPY 880 ( USD 5.53 )
-
COSMO DARTS
BIG BANGJPY 13,200 ( USD 83.06 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )