Darts / 【TIGA】Fenrir2 Sho Okano Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TIGA |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Spiral Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 49.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 6.55mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Sho Okano, who has been active on both the soft and steel side of the game, has been ranked 14th in the Japan2024 season and 3rd in the PDC ASIAN TOUR.
Three different widths of ring cuts are used for the main cut, creating a good balance between hooking and release.
The front section has a slightly thinner outline and a combination of ring and spiral cuts, which are effective in improving the stability of the grip.
The solitary "Fenrir" runs toward the top of the mountain.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 49.0mm
Maximum diameter: 6.55mm
Barrel weight: 21.0g
Standard: Steel
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Model Items
-
SHADE
Neck strap Darts Case Case strap 2025 Sho OkanoJPY 2,000 ( USD 12.72 )
-
TIGA
Fenrir Sho Okano Model 2BAJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
TIGA
Fenrir2 Sho Okano Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
TIGA
Fenrir Fusion Sho Okano ModelJPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
TIGA
Fenrir Fusion Sho Okano Model Limited EditionJPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
【L-Flight】】PRO Sho Okano Model ver.1 Shape Mix JPY 990 ( USD 6.29 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )