Darts / 【DYNASTY】KATANA Kiwami KAIBYAKU Oni
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Micro Cut , Wave cut ( Scalloped cut,Ripple cut ) , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Aesthetics and design philosophy inherited from "KATANA Meitou",
The "KAIBYAKU" series was born to bring the aesthetics and design philosophy inherited from the "KATANA Meito" series to more players.
Sophisticated shapes, powerful grip, and uncompromising quality.
Oni: Rigid and delicate. A single demon that possesses a fierce spirit.
Rain: Like a massive raindrop. A blade that is both rugged and precise.
Ichi: A slender blade that stands out from the rest. The blade is sharp and close to the finger.
Tiger: The soul of the famous sword "Toratetsu Gen" is inherited from the "Tiger" lineage.
Lion: As powerful as a lion. A blade as rugged and unshakable as a lion's.
Specifications
Material: 80% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter:7.4mm
Barrel weight: 17.0g
Standard: 2BA
Center of Gravity:Front
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )