Darts / 【SANGREAL】ViViD NAGI MIZOGUCHI Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | sangrial |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Micro Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Wearing vivid colors with a dignified air.
SANGREAL ambassador Nagisa Mizoguchi's model was born.
The name is "ViViD.
It is a 4-finger specification constructed with deep distance.
Sharp taper designed to follow the thumb and index finger,
The sharp taper designed along the thumb and forefinger brings a solid sense of stability.
Micro-cut incorporated into the ring cut,
The micro-cut in the ring cut leads to a smooth exit even with a tight taper,
The cut only at the back of the ring makes it easy to control the rod without hesitation.
The 20g weight design supports a light throw,
The vivid gradation of colors adds a touch of class to the lure's presence.
- The coloring is vivid and the appearance is dignified. A beauty that stands out every time you look at it. That is ViViD.
Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 45mm
Maximum diameter: 7.5mm
Barrel weight: 20g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
SANGREAL original clear card is included in each package. (Total 5 kinds)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
CAMEO
ACENTO AquaJPY 5,490 ( USD 34.92 )
-
Fit
GEAR Shaft fis6030 ["Normal"] ["Spin"]JPY 870 ( USD 5.53 )
-
Harrows
HM GRIP QUICK POINT Silver 40mmJPY 2,300 ( USD 14.63 )
-
ota1101 JPY 1,980 ( USD 12.59 )
-
Harrows
ALAMO VS2 Short YellowJPY 1,100 ( USD 6.99 )
-
DMC
Sabre Sunny SP2 Mitsuhiko Tatsunami Model Gold SteelJPY 17,600 ( USD 111.98 )