Darts / 【COSMODARTS】Minako Ino v3 Minako Ino Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This is the third Minako Ino model that pursues precise cuts and stability.
It is a trustworthy model that combines nimble flight and delicate control.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 39.0mm
Maximum diameter: 7.8mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Model Items
-
Fit Flight
Minako Ino Model ver.2 Shape WhiteJPY 870 ( USD 5.43 )
-
Fit Flight
Minako Ino Model Shape DblackJPY 870 ( USD 5.43 )
-
COSMODARTS
Minako Ino v3 Minako Ino Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.13 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 6th Minako InoJPY 5,000 ( USD 31.28 )
-
Fit Flight Air
Minako Ino Model Shape DblackJPY 970 ( USD 6.06 )
-
COSMODARTS
Koto Imai Koto Imai Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.13 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.54 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )