Darts / 【COSMODARTS】Koto Imai Koto Imai Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.9mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Not too strong, not too weak, just the right amount of finger pressure.
The long-awaited signature barrel for Imai!
Smooth throws can be achieved!
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall length: 41.0mm
Maximum diameter: 6.9mm
Barrel weight: 16.5g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Model Items
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 6th Minako InoJPY 5,000 ( USD 31.46 )
-
COSMODARTS
Minako Ino v3 Minako Ino Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
Fit Flight
Minako Ino Model ver.2 Shape WhiteJPY 870 ( USD 5.46 )
-
COSMODARTS
Minako Ino v2 Minako Ino Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
Fit Flight Air
Minako Ino Model Shape DblackJPY 970 ( USD 6.10 )
-
Fit Flight Air
Minako Ino Model ver.2 Shape WhiteJPY 970 ( USD 6.10 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )