Darts / 【DYNASTY】collaboration Bright Note TOTALFAT Jose Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Multifaceted Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Bright Note" - as the name suggests, this is a special barrel that shines brightly with each stroke, just like a bright and shining sound.
The third collaboration between DYNASTY and TOTALFAT Jose is a long straight silhouette,
The third collaboration between DYNASTY and TOTALFAT Jose combines a long straight silhouette with a solid grip of 6.8mm and a fine beat cut.
Just as music plays hope, we hope that the "brilliant tone" engraved on each stroke will color your play.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 52.0mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel weight: 18.5g
Standard: 2BA
Center of Gravity
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Model Items
-
DYNASTY
collaboration Darts Set Jose ModelJPY 16,000 ( USD 101.51 )
-
L-Flight×DYNASTY
EZ Jose Model Ver.2 Shape MIXJPY 900 ( USD 5.70 )
-
DYNASTY
collaboration Note Jose ModelJPY 13,800 ( USD 87.56 )
-
DYNASTY
collaboration Note-ready TOTALFAT Jose ModelJPY 13,800 ( USD 87.56 )
-
L-Flight×DYNASTY
EZ Jose Model Shape WhiteJPY 850 ( USD 5.39 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )