Darts / 【TRIPLEIGHT】pommier YURI NAKAYA MODEL 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 159.42 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/27 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Beauty and functionality, the first model with both wings.
The overall length is 48.0mm and the maximum diameter is 6.5mm, creating an exquisite straight silhouette,
The Omega wing carved as the main cut on the front and back of the barrel provides an exquisite grip.
The delicate yet solid hold directly conveys the player's intention.
The jet-black body is colored in pale red, and a graceful gold line is placed in the center.
The appearance combines power and glamour, and is truly a "barrel to attract".
Yuri Nakatani's first model is now complete.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 6.5mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Center of Gravity
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.59 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.69 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.27 )
-
TARGET
PRIME SERIES XENO MOTOMU SAKAI Model 2BA 210838JPY 22,800 ( USD 143.02 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.51 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.63 )