Darts / 【MIRARCH】fated Neo Nanami Sumiya Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | mirrored edge |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Triple ring cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Nanami Sumiya player model / fated Neo
Nanami Sumiya's model "fated" is now available in the Neo series with increased length and weight!
The torpedo shape with a rear center of gravity provides a secure grip and ease of flight!
The barrel's increased length and weight also makes it a delicate yet powerful flying barrel.
The triple ring cut at the rear of the barrel is designed to hold up well and to minimize wear and tear over long periods of use.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 44.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 18.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
pra0001 JPY 524 ( USD 3.33 )
-
Harrows
CLIC Standard gradation Water Pink MediumJPY 660 ( USD 4.19 )
-
Harrows
CLIC Standard gradation Deep Pink MediumJPY 660 ( USD 4.19 )
-
CAMEO
PORTABLE COIN CASE PLANE SilverJPY 1,628 ( USD 10.35 )
-
UNICORN
ULTRA CORE 90% Gary Anderson phase3 No.5122JPY 18,333 ( USD 116.65 )
-
Harrows
CARBON 360 RedJPY 1,100 ( USD 6.99 )