Darts / 【MIRARCH】fated Nanami Sumiya Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | mirrored edge |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Triple ring cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The third barrel from MIRARCH is a model for Nanami Sumiya, aka "Nanachie"!
The torpedo shape with a rear center of gravity provides a secure grip and ease of flight.
The 41mm overall length is easy to grip and handle.
The triple ring cut at the rear of the barrel is designed for long-lasting use with less wear and tear.
The name of the barrel was designed by Sumiya himself.
The name of the barrel is "fated" meaning "destined" or "predestined". The name "fated" means "destined" or "fated" in Japanese.
We hope that this barrel will be someone's destiny.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 41.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 17.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
POWER-9FIVE GENERATION-4 PHIL TAYLOR'S 95% Tungsten DARTS4 STEEL 26g 200918JPY 15,400 ( USD 97.98 )
-
TARGET
CARRERA V-STREAM V2 steel 23g 190015JPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE ALMOND SAYAKA AKA MODEL 2BA 18.5gJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
RYU DARTS×GILD DARTS FACTORY
AKARI EXTRA III Oshiro Akari Model 2BAJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
Zaoral
Recovery Necklace Natsumi Iwata Signature Model White/Purple SJPY 11,999 ( USD 76.35 )
-
one80
Gunner3 Lourence Ilagan Model Steel 23gJPY 18,700 ( USD 118.98 )