Darts / 【one80】Terrynator Terry Tan Model 2BA 20g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Multifaceted Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The latest model of Terry Tan, one of Malaysia's leading One80 players. Terry Tan uses a 22g barrel.
The back of the barrel is a combination of ring-cut and multi-face processing, and the front has a clear unevenness based on the Luxor Grip for a proper fit and a sophisticated appearance and grip point.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 44mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 20g
Standard: 2BA
Center of Gravity
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
Model Items
-
one80
Terrynator Terry Tan Model 2BA 20gJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
one80
Terrynator Terry Tan Model Steel 24gJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
Fit Flight
Terry Tan Model Rocket WhiteJPY 870 ( USD 5.46 )
-
one80
Terrynator Terry Tan Model Steel 22.5gJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
one80
Terrynator Terry Tan Model 2BA 22gJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
Fit Flight
Terry Tan Model Shape WhiteJPY 870 ( USD 5.46 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
Recently checked items
-
TARGET
POWER INK BUNDLE Standard 3set 337350JPY 800 ( USD 5.03 )
-
Winmau
PRISM ALPHA FLIGHT 6915-155JPY 358 ( USD 2.25 )
-
TARGET
POWER G7 PRO.ULTRA Standard 335560JPY 398 ( USD 2.49 )
-
TARGET
POWER 9FIVE PHIL TAYLOR model GEN-9 Swiss Point steel 26g 190174JPY 18,000 ( USD 113.26 )
-
TARGET
POWER G10 PRO.ULTRA VAPOR S 3set 336930JPY 800 ( USD 5.03 )