Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE LISA5 キム・ヒョジンモデル 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Inspired by the outline of the Fallon series, which is a royal barrel shape, the form has been refined to suit Kim Hyo-jin's throwing feel.
The cross spiral, the symbol of the series, has been sublimated from the flowing design of the LISA3 to a "functional beauty" and placed to lead the main grip naturally.
Behind the cross spiral, a compound cut composed around a ring cut is precisely engraved to achieve smooth release, delicate control, and a solid grip at a high dimension.
The color lineup consists of two types: Rainbow (18.0g), which creates a fantastic world view, and Black x Blue (20.0g), which combines strength and elegance.
As the name "elysium" suggests
As the name "elysium" suggests, the grip is light, and each throw is beautifully extended.
This is the rod that Hyojin Kim chose to break new ground.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Kim Hyojin Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"LISA"Kim Hyojin Model No.5JPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA4 キム・ヒョジンモデル 2BA 19gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA4 キム・ヒョジンモデル 2BA 21gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA5 キム・ヒョジンモデル 2BA 20gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY×FlightL
LISA Kim Hyojin Model Small RedJPY 850 ( USD 5.35 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA3.5 Kim Hyojin Model 2BAJPY 15,800 ( USD 99.55 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )