Darts / 【Harrows】IMPACT DART 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 15.9g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Impact is a tungsten dart that delivers ultimate grip control and absolute confidence.
Precision machining for perfect balance and consistency.
The full-length grip, which combines a ring cut and shark cut, provides outstanding control and gives players absolute confidence, especially at the moment of deciding the game.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50mm
Maximum diameter: 6.4mm
Barrel weight: 15.9g
Barrel match weight: ±0.05
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
one80
Jim Long2 Jim Long Model 2BAJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
harrows
ORBITAL FLIGHT AQUA/GREEN 4803JPY 489 ( USD 3.11 )
-
L-Flight
flf4105 ShapeJPY 764 ( USD 4.86 )
-
TARGET
COLOURS G4 TEAL SWISS POINT 190533JPY 9,799 ( USD 62.34 )
-
harrows
SUPERGRIP ULTRA FLIGHT SUNSET GOLD 3503JPY 489 ( USD 3.11 )
-
TRiNiDAD
PRO FREITAS2 Shota Sosogi Model 2BAJPY 11,999 ( USD 76.35 )